A 2020-as Európa-bajnokság selejtezői

A 2020-AS EURÓPA-BAJNOKSÁG SELEJTEZŐI

A 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság lesz az első olyan bajnokság hosszú ideje először 1976 óta, amely előtt mindegyik UEFA-tagállamnak részt kell vennie a kvalifikációs sorozatban, ezúttal a torna sokrendezős lebonyolítása miatt. A selejtező kapcsolódik a 2018–2019-es UEFA Nemzetek Ligájához, amely egy másodlagos kijutási lehetőséget ad a csapatoknak.

Az EB-selejtező a megújuló kvalifikációs szabályok miatt csupán nyolc hónapig tart. Az öt ötcsapatos és öt hatcsapatos csoportból egyaránt az első két helyezett jut ki a kontinensviadalra, amelynek 12 ország 12 városa ad otthont, köztük Budapest. A magyar fővárosban három csoportmérkőzés és egy nyolcaddöntő lesz.

A selejtezőt követően a kijutásról lemaradó csapatok közül a Nemzetek Ligájában elért helyezések alapján további 16 válogatottnak lesz esélye kiharcolni az Eb-szereplést az NL-rájátszásban, közülük négyen lesznek résztvevői az Európa-bajnokságnak.

EB 2020, SELEJTEZŐ, MENETREND

E-CSOPORT
Horvátország
Wales
Szlovákia
MAGYARORSZÁG
Azerbajdzsán

Március 21., csütörtök
20.45: Horvátország–Azerbajdzsán
20.45: Szlovákia–Magyarország 
Március 24., vasárnap
15.00: Wales–Szlovákia
18.00: Magyarország–Horvátország
Június 8., szombat
15.00: Horvátország–Wales
18.00: Azerbajdzsán–Magyarország 
Június 11., kedd
18.00: Azerbajdzsán–Szlovákia
20.45: Magyarország–Wales
Szeptember 6., péntek
20.45: Szlovákia–Horvátország
20.45: Wales–Azerbajdzsán
Szeptember 9., vasárnap 
18.00: Azerbajdzsán–Horvátország
20.45: Magyarország–Szlovákia
Október 10., csütörtök
20.45: Horvátország–Magyarország
20.45: Szlovákia–Wales
Október 13., vasárnap
18.00: Magyarország–Azerbajdzsán
20.45: Wales–Horvátország
November 16., szombat
18.00: Azerbajdzsán–Wales
20.45: Horvátország–Szlovákia
November 19., kedd
20.45: Szlovákia–Azerbajdzsán
20.45: Wales–Magyarország

A-CSOPORT
Anglia
Csehország
Bulgária
Montenegró
Koszovó

Március 22., péntek
20.45: Bulgária–Montenegró
20.45: Anglia–Csehország
Március 25., hétfő
20.45: Koszovó–Bulgária
20.45: Montenegró–Anglia
Június 7., péntek
20.45: Csehország–Bulgária
20.45: Montenegró–Koszovó
Június 10., hétfő
20.45: Bulgária–Koszovó
20.45: Csehország–Montenegró
Szeptember 7., szombat
15.00: Koszovó–Csehország
18.00: Anglia–Bulgária
Szeptember 10., kedd 
20.45: Anglia–Koszovó
20.45: Montenegró–Csehország
Október 11., péntek
20.45: Csehország–Anglia
20.45: Montenegró–Bulgária
Október 14., hétfő
20.45: Bulgária–Anglia
20.45: Koszovó–Montenegró 
November 14., csütörtök

20.45: Csehország–Koszovó
20.45: Anglia–Montenegró
November 17., vasárnap
18.00: Bulgária–Csehország
18.00: Koszovó–Anglia

B-CSOPORT
Portugália
Ukrajna
Szerbia
Litvánia
Luxemburg

Március 22., péntek
20.45: Luxemburg–Litvánia
20.45: Portugália–Ukrajna
Március 25., hétfő
20.45: Luxemburg–Ukrajna
20.45: Portugália–Szerbia
Június 7., péntek
20.45: Litvánia–Luxemburg
20.45: Ukrajna–Szerbia
Június 10., hétfő
20.45: Szerbia–Litvánia
20.45: Ukrajna–Luxemburg
Szeptember 7., szombat 
18.00: Litvánia–Ukrajna
20.45: Szerbia–Portugália
Szeptember 10., hétfő 
20.45: Litvánia–Portugália
20.45: Luxemburg–Szerbia
Október 11., péntek
20.45: Portugália–Luxemburg
20.45: Ukrajna–Litvánia
Október 14., hétfő
20.45: Litvánia–Szerbia
20.45: Ukrajna–Portugália
November 14., csütörtök
20.45: Portugália–Litvánia
20.45: Szerbia–Luxemburg
November 17., vasárnap
15.00: Luxemburg–Portugália
15.00: Szerbia–Ukrajna

C-CSOPORT
Hollandia
Németország
Észak-Írország
Észtország
Fehéroroszország

Március 21., csütörtök
20.45: Hollandia–Fehéroroszország
20.45: Észak-Írország–Észtország
Március 24., vasárnap
20.45: Hollandia–Németország
20.45: Észak-Írország–Fehéroroszország
Június 8., szombat
18.00: Észtország–Észak-Írország
20.45: Fehéroroszország–Németország
Június 11., kedd
20.45: Fehéroroszország–Észak-Írország
20.45: Németország–Észtország
Szeptember 6., péntek 
20.45: Észtország–Fehéroroszország
20.45: Németország–Hollandia
Szeptember 9., vasárnap
20.45: Észtország–Hollandia
20.45: Észak-Írország–Németország
Október 10., csütörtök
20.45: Fehéroroszország–Észtország
20.45: Hollandia–Észak–Írország
Október 13., vasárnap
18.00: Fehéroroszország–Hollandia
20.45: Észtország–Németország
November 16., szombat
20.45: Németország–Fehéroroszország
20.45: Észak-Írország–Hollandia
November 19., kedd
20.45: Németország–Észak-Írország
20.45: Hollandia–Észtország

D-CSOPORT
Svájc
Dánia
Írország
Grúzia
Gibraltár

Március 23., szombat
15.00: Grúzia–Svájc
18.00: Gibraltár–Írország
Március 26., kedd
20.45: Írország–Grúzia
20.45: Svájc–Dánia
Június 7., péntek
18.00: Grúzia–Gibraltár
20.45: Dánia–Írország
Június 10., hétfő
20.45: Dánia–Grúzia
20.45: Írország–Gibraltár
Szeptember 5., csütörtök
20.45: Gibraltár–Dánia
20.45: Írország–Svájc
Szeptember 8., vasárnap 
18.00: Grúzia–Dánia
18.00: Svájc–Gibraltár
Október 12., szombat
15.00: Grúzia–Írország
18.00: Dánia–Svájc
Október 15., kedd
20.45: Gibraltár–Grúzia
20.45: Svájc–Írország
November 15., péntek
20.45: Dánia–Gibraltár
20.45: Svájc–Grúzia
November 18., hétfő
20.45: Gibraltár–Svájc
20.45: Írország–Dánia

F-CSOPORT
Spanyolország
Svédország
Norvégia
Románia
Feröer
Málta

Március 23., szombat
18.00: Málta–Feröer
18.00: Svédország–Románia
20.45: Spanyolország–Norvégia
Március 26., kedd
20.45: Málta–Spanyolország
20.45: Norvégia–Svédország
20.45: Románia–Feröer
Június 7., péntek
20.45: Feröer–Spanyolország
20.45: Norvégia–Románia
20.45: Svédország–Málta
Június 10., hétfő
20.45: Feröer–Norvégia
20.45: Málta–Románia
20.45: Spanyolország–Svédország
Szeptember 5., csütörtök 
20.45: Feröer–Svédország
20.45: Norvégia–Málta
20.45: Románia–Spanyolország
Szeptember 8., vasárnap 
15.00: Spanyolország–Feröer
18.00: Románia–Málta
20.45: Svédország–Norvégia
Október 12., szombat
18.00: Feröer–Románia
20.45: Málta–Svédország
20.45: Norvégia–Spanyolország
Október 15., kedd
20.45: Feröer–Málta
20.45: Románia–Norvégia
20.45: Svédország–Spanyolország
November 15., péntek
20.45: Norvégia–Feröer
20.45: Románia–Svédország
20.45: Spanyolország–Málta
November 18., hétfő
20.45: Málta–Norvégia
20.45: Spanyolország–Románia
20.45: Svédország–Feröer

G-CSOPORT
Lengyelország
Ausztria
Izrael
Szlovénia
Macedónia
Lettország

Március 21., csütörtök
20.45: Ausztria–Lengyelország
20.45: Macedónia–Lettország
20.45: Izrael–Szlovénia
Március 24., vasárnap
18.00: Izrael–Ausztria
20.45: Lengyelország–Lettország
20.45: Szlovénia–Macedónia
Június 7., péntek
20.45: Ausztria–Szlovénia
20.45: Macedónia–Lengyelország
20.45: Lettország–Izrael
Június 10., hétfő
20.45: Macedónia–Ausztria
20.45: Lettország–Szlovénia
20.45: Lengyelország–Izrael
Szeptember 5., csütörtök
20.45: Izrael–Macedónia
Szeptember 6., péntek
20.45: Ausztria–Lettország
20.45: Szlovénia–Lengyelország
Szeptember 9., hétfő
20.45: Lettország–Macedónia
20.45: Lengyelország–Ausztria
20.45: Szlovénia–Izrael
Október 10., csütörtök
18.00: Ausztria–Izrael
20.45: Macedónia–Szlovénia
20.45: Lettország–Lengyelország
Október 13., vasárnap
20.45: Lengyelország–Macedónia
20.45: Szlovénia–Ausztria
Október 15., kedd
20.45: Izrael–Lettország
November 16., szombat
18.00: Szlovénia–Lettország
20.45: Ausztria–Macedónia
20.45: Izrael–Lengyelország
November 19., kedd
20.45: Macedónia–Izrael
20.45: Lettország–Ausztria
20.45: Lengyelország–Szlovénia

H-CSOPORT
Franciaország
Izland
Törökország
Albánia
Moldova
Andorra

Március 22., péntek
20.45: Albánia–Törökország
20.45: Andorra–Izland
20.45: Moldova–Franciaország
Március 25., hétfő
18.00: Törökország–Moldova
20.45: Andorra–Albánia
20.45: Franciaország–Izland
Június 8., szombat
15.00: Izland–Albánia
18.00: Moldova–Andorra
20.45: Törökország–Franciaország
Június 11., kedd
20.45: Albánia–Moldova
20.45: Andorra–Franciaország
20.45: Izland–Törökország
Szeptember 7., szombat
18.00: Izland–Moldova
20.45: Franciaország–Albánia
20.45: Törökország–Andorra
Szeptember 10., kedd
20.45: Albánia–Izland
20.45: Franciaország–Andorra
20.45: Moldova–Törökország
Október 11., péntek
20.45: Andorra–Moldova
20.45: Izland–Franciaország
20.45: Törökország–Albánia
Október 14., hétfő
20.45: Franciaország–Törökország
20.45: Izland–Andorra
20.45: Moldova–Albánia
November 14., csütörtök
18.00: Törökország–Izland
20.45: Albánia–Andorra
20.45: Franciaország–Moldova
November 17., vasárnap
20.45: Albánia–Franciaország
20.45: Andorra–Törökország
20.45: Moldova–Izland

I-CSOPORT
Belgium
Oroszország
Skócia
Ciprus
Kazahsztán
San Marino

Március 21., csütörtök
16.00: Kazahsztán–Skócia
20.45: Belgium–Oroszország
20.45: Ciprus–San Marino
Március 24., vasárnap
15.00: Kazahsztán–Oroszország
18.00: San Marino–Skócia
20.45: Ciprus–Belgium
Június 8., szombat
18.00: Oroszország–San Marino
20.45: Belgium–Kazahsztán
20.45: Skócia–Ciprus
Június 11., kedd
16.00: Kazahsztán–San Marino
20.45: Belgium–Skócia
20.45: Oroszország–Ciprus
Szeptember 6., péntek
20.45: Ciprus–Kazahsztán
20.45: San Marino–Belgium
20.45: Skócia–Oroszország
Szeptember 9., hétfő
20.45: Oroszország–Kazahsztán
20.45: San Marino–Ciprus
20.45: Skócia–Belgium
Október 10., csütörtök
16.00: Kazahsztán–Ciprus
20.45: Belgium–San Marino
20.45: Oroszország–Skócia
Október 13., vasárnap
15.00: Kazahsztán–Belgium
18.00: Ciprus–Oroszország
18.00: Skócia–San Marino
November 16., szombat
15.00: Ciprus–Skócia
18.00: Oroszország–Belgium
18.00: San Marino–Kazahsztán
November 19., kedd
20.45: Belgium–Ciprus
20.45: San Marino–Oroszország
20.45: Skócia–Kazahsztán

J-CSOPORT
Olaszország
Bosznia-Hercegovina
Finnország
Görögország
Örményország
Liechtenstein

Március 23., szombat
20.45: Bosznia-Hercegovina–Örményország
20.45: Olaszország–Finnország
20.45: Liechtenstein–Görögország
Március 26., kedd
18.00: Örményország–Finnország
20.45: Bosznia-Hercegovina–Görögország
20.45: Olaszország–Liechtenstein
Június 8., szombat
18.00: Örményország–Liechtenstein
18.00: Finnország–Bosznia-Hercegovina
20.45: Görögország–Olaszország
Június 11., kedd
20.45: Görögország–Örményország
20.45: Olaszország–Bosznia-Hercegovina
20.45: Liechtenstein–Finnország
Szeptember 5., csütörtök 
18.00: Örményország–Olaszország
20.45: Bosznia-Hercegovina–Liechtenstein
20.45: Finnország–Görögország
Szeptember 8., vasárnap 
18.00: Örményország–Bosznia-Hercegovina
20.45: Finnország–Olaszország
20.45: Görögország–Liechtenstein
Október 12., szombat
18.00: Bosznia-Hercegovina–Finnország
20.45: Olaszország–Görögország
20.45: Liechtenstein–Örményország
Október 15., kedd

20.45: Finnország–Örményország
20.45: Görögország–Bosznia-Hercegovina
20.45: Liechtenstein–Olaszország
November 15., péntek
18.00: Örményország–Görögország
18.00: Finnország–Liechtenstein
20.45: Bosznia-Hercegovina–Olaszország
November 18., hétfő
20.45: Görögország–Finnország
20.45: Olaszország–Örményország
20.45: Liechtenstein–Bosznia-Hercegovina

Budapesti buborékfocihoz a foci szerelmeseit is szeretettel várjuk, akik ki szeretnék próbálni kedvenc sportjukat egy kicsit másként. Ugrálj, pattogj és cselezz, ahogy csak tudsz és lábad engedi! Hívd össze barátaidat, alakítsatok csapatokat, és foglaljatok még ma egy pályát weboldalunkon keresztül!